Nad poziomem morza 2018-02-22T17:22:17+00:00

Nad poziomem morza

Znajdziesz tu zdjęcia zrobione w Tybecie, Iranie, Nepalu, we Włoszech czy Mongoli (żeby wymienić kilka). Fotografie powstały na przestrzeni ostatnich 10 lat. Ich cechą wspólną jest wysokość. Jest to w szczególności krajobraz górski. Fotografując przestrzeń nad poziomem morza chcę ukazać jej piękno, ale również podkreślić, iż zwłaszcza góry, są żywiołem, który wymaga szacunku i pokory.

Tybet

Czy choć raz pomyśleliście, żeby pojechać do Tybetu? Czy zajmuje on Waszą wyobraźnię swoim bezkresem i utrudnionym dostępem? Jeśli tak, to zapraszam Was dziś – przenieście się na chwilę w ten krajobraz, wyobraźcie sobie tę przestrzeń i poczucie wolności.
Fotografie przedstawiają krajobraz Tybetu. Wykonano je podczas przejazdu auutostopem, na trasie Chengdu – Lhasa – Shigatse – Lhatse – Tingri – Kodari (granica z Nepalem).

Color photography - Landscape - TibetColor photography - Landscape - TibetColor photography - Landscape - TibetColor photography - Landscape - TibetColor photography - Landscape - TibetColor photography - Landscape - Tibet

Wulkan Etna

Droga na wulkan Etna na Sycylii, to dla mnie krajobraz księżycowy, odrealniony. Powraca w mojej pamięci wyraźistymi kolorami, czarną lawą i upałem. Jest miejscem zaskakującym na mapie świata, gdzie po raz kolejny natura przyomina nam, że to ona ma ostatnie słowo.

Color photography - Landscape - Etna VolcanoColor photography - Landscape - Etna VolcanoColor photography - Landscape - Etna Volcano

Iran

Iran, szczególne miejsce w mojej pamięci zajmują góry Elbrus i ich charakterystyczne formy skalne, odrobinę przypominające krajobraz z Colorado w Stanach Zjednoczonych. Dlatego poświęcam im miejsce w tej galerii. Z uwagi na ich szczególne piękno, nieskażoną urodę i spokój, którego tam zaznałem.

Color photography - Landscape - IranColor photography - Landscape - IranColor photography - Landscape - IranColor photography - Landscape - IranColor photography - Landscape - Iran

Nepal

Nepal, to oczywiście treking. Jak treking, to dlaczego nie Annapurna Sanctuary? Zapraszam do oglądania wybranych fragmentów tej trasy na załączonych fotografiach.

Color photography - Landscape - NepalColor photography - Landscape - Nepal Color photography - Landscape - Nepal

Mongolia

Bezkres, bezkres i jeszcze raz bezkres. Jeśli chcesz poczuć, co to znaczy przestrzeń, co to znaczy jechać kilka godzin do miejsca, które wydaje się tak blisko, to tylko w Mongolii.
Zdjęcia wykonałem podczas wyprawy na pustynię Gobi.

Color photography - Landscape - MongoliaColor photography - Landscape - Mongolia

Black & white

Color photography - Landscape - Black & WhiteColor photography - Landscape - Black & WhiteColor photography - Landscape - Black & WhiteColor photography - Landscape - Black & WhiteColor photography - Landscape - Black & White